Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemRegistruj seLatest imagesTražiPristupi
Dobrodošao na VooK Forum Gost, uživaj i zabavi se! YesSmile
Posjeti nas i na BiteFight-u!

 

 Nelogicnosti BF igre

Ići dole 
+2
VirtuOZ
darko01
6 posters
AutorPoruka
darko01

Nelogicnosti BF igre New4_v10
avatar


Muški Broj postova : 107
Lokacija : Beograd
Registration date : 15.12.2008
Points : 11

Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre EmptyČet Dec 18, 2008 7:01 pm

Igram ovu igru vec duze od godinu dana i nikad mi nije bilo jasno kako je ona u biti koncipirana.
Evo nekoliko primera
Pucanje od mnogo slabijih igraca sto bi mi rekli udario nas random. I sad vi meni recite prijatelji zasto onda mi svi se trudimo pucamo pare i pljackamo da bi bili sto jaci igraci kad moze svaki supak da nas pobedi?
Primer broj dva
Gubljenje heltha u borbama koje je stvarno preveliko a meni se dogodilo vise puta da pobedim a izgubim vise heltha nego porazeni. Naravno ne treba valjda da vam spominjem da je protivnik mnogo slabiji ali opet odrao me za helth.
Primer broj tri
Svima nama se dogodilo da klikcemo na random i po desetak puta a nema protivnika ili ako ga i ima javlja se jedan te isti i po nekoliko puta. Sta se tu moze dogoditi? Posto smo pljackasi svi u savezu i svi lovimo preko randoma vrlo lako se moze dogoditi da jednog te istog protivnika napadne nas troje ili cetvoro a mozda i petoro cak u jednom danu. Jasno vam je da u tom slucaju nas mogu optuziti za organizovani napad iako to nikom nije bila namera.
Evo danasnjeg primera ja sam izgubio od evilblood pa je onda odrao mariju i na kraju tribala i to se vec moze okarekterisati kao organizovani napad.
Sta je resenje?
Da otvorimo svi neku temu na forumu pa da kopiramo svakog protivnika koga napadamo???
Mislim da vam je jasno o cemu pisem i da pravila igre i sama realnost igre na terenu sto bi se reklo nema veze sa mozgom.
Uopstalom ovde imamo clana koji je MOD na BF forumu pa nek on kaze da li sam ja u pravu kad pisem o ovim stvarima?
Nazad na vrh Ići dole
VirtuOZ

Nelogicnosti BF igre New3_a10
VirtuOZ


Muški Broj postova : 137
Age : 34
Lokacija : Somewhere I Belong
Registration date : 02.07.2008
Birthday : 01.06.1989
Points : 38

Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre EmptyČet Dec 18, 2008 7:34 pm

Hmmm... sta reci na sva ta zapazanja...
Slazem se u svemu...
Sto reci za to nasumicno trazenje protivnika, nista... mogu jedino ovako to objasniti...
Igra vam nasumicno trazi protivnika, a vasa osobnost te nivo okoline i puta vam pomaze da vasa potraga bude sto uspjesnija. Nacin potrage vam moze biti normalan - sto znaci da vam izlaze protivnici svih nivoa, ili mozete namjestiti da vam trazi protivnike samo istog ili veceg levela od vas.
Igraci sa aktiviranim statusom gospodara tame imaju i mogucnost podesiti trazilicu izmedu kojih levela da igra trazi protivnika za napad.
Da bi igra bila zanimljivija, dogadja se da napadom na lvl-e manje/vece a slabije igrace vi izgubite borbu... to se naziva random...
Za svaki udarac postoji šansa da se ostvari... neke stvari (osobine, oružja, itd.) utjecu na vjerojatnost ostvarenja...
Tako da je moguce da slabiji pobijedi jacega... Igra nije cista sreca, ali se ponekad dogode takvi slucajevi, i slabiju protivnici imaju jednaku sansu za zadavanje udarca kao i oni jaci; ali manji izgled za pobjedom, ali opet postoji ta mogucnost...
Taj je random prije bio mnogo manje prisutan... a razlog tomu jest... sto sada postoje borbrnr modifikacije koje odredjuju i imaju veliku ulogu u borbama...
Isti razlog jest i preveliko smanjivanje hp u borbama...
Moj prijedlog i mislim jedino rjesenje da se izbjegnu isti igraci tokom potrage jest prelistavanje HS liste...
Organizirani napad postoji ako iz istog saveza napadnu 2 ili vise igraca jednog igraca suprotne rase... ali samo tada, ako je dogovoreno (vidi se pokupljeno zlato i namjera snizavanja hp)...
Ukoliko se iz prijave to ne vidi... GO ce zatraziti pass od svakog igraca ukljucujuci napadace i zrtvu... te ce provjeriti dali je bilo kakvog dogovora i dali je tu doslo do namjernog napadanja sa jedim ciljem, a to je snizavanje hp...
Ukoliko GO vidi da su to neorganizirani (dogovoreni) napadi, prijava je ponistena....
Nazad na vrh Ići dole
http://ozgame.express-forum.net/index.htm
marija01

Nelogicnosti BF igre New4_v10
avatar


Ženski Broj postova : 201
Registration date : 12.07.2008
Points : 72

Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre EmptySub Dec 20, 2008 7:21 pm

znam Darko koliko te sve te nelogicnosti nerviraju i koliko smo samo puta pricali na tu temu
isto tako pricali smo i ti si mi sam objasnio sustinu igre BF i uvek su nasi razgovori zavrsavali da je ovo samo igra
i zato molim te jos jednom da se ne nerviras a jos manje plamnes u trenutku i ucinis nesto za koje kasnije ces se kajati
ako ti se takvo nesto desi i iznerviras se pomisli samo na nas tvoje saveznike koje te veoma mnogo cene i postuju
upmati da i pored toga sto ovde na BF ima puno pravila i kako moramo da se drzimo tih pravila,ispada da jedino vazecko pravilo je da ovde pravila ne postoje Rules A-A
Nazad na vrh Ići dole
Blessed

Nelogicnosti BF igre New6_m11
Blessed


Muški Broj postova : 57
Age : 45
Lokacija : Karlovac
Registration date : 19.12.2008
Birthday : 20.08.1978
Points : 7

Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: :)   Nelogicnosti BF igre EmptyNed Dec 21, 2008 1:15 am

Ma random kao takav mi ide na zivce, u zadnje vrijeme me slusa sto mi se svidja, ali ide mi na zivce jer uvijek iste baca za napad, tako da vecinom teroriziram na highscoreu prateci kako se kome iskustvo dize, pogotovo moj lvl, nek mu se iskustvo za 15 digne u roku od sat vremena, ima minimalno 15k ako ide na misije YesSmile
Nazad na vrh Ići dole
marija01

Nelogicnosti BF igre New4_v10
avatar


Ženski Broj postova : 201
Registration date : 12.07.2008
Points : 72

Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre EmptyPon Dec 22, 2008 6:11 pm

Blessed i ti se bavis naukom YesSmile
Nazad na vrh Ići dole
darko01

Nelogicnosti BF igre New4_v10
avatar


Muški Broj postova : 107
Lokacija : Beograd
Registration date : 15.12.2008
Points : 11

Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre EmptyUto Dec 30, 2008 7:42 pm

Nema nista bez nauke i naucnih metoda
Nazad na vrh Ići dole
ja!
Gost
Anonymous



Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre EmptyČet Maj 06, 2010 6:16 pm

moze li mi neko objasniti kako je moguce da neko ko je trenutno lvl 35 kupi u marketu stvar koja se moze aktivirati tek na 47 levelu?? uspu taj neko sam ja YesSmile i sto je naveca nelogicnost sad nemogu nikako da se rijesim iste stvari, nemogu ju ponudit na marketu, ni trgovcu! ako neko zna nesto, molio bi da mi odgovori! hvala unaprijed
Nazad na vrh Ići dole
-Scarface-

Nelogicnosti BF igre New3_a10
-Scarface-


Muški Broj postova : 69
Age : 27
Lokacija : Beograd
Registration date : 16.03.2009
Birthday : 29.07.1996
Points : 129

Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre EmptySub Maj 08, 2010 11:52 am

Kad dodjes na lvl na kom mozes da koristis tu stvar, onda ces moci prodati kod trgovca istu ili aktivirati na sebi.
Nazad na vrh Ići dole
Collector.

Nelogicnosti BF igre New6_m11
avatar


Muški Broj postova : 22
Age : 28
Lokacija : Knin
Registration date : 01.08.2010
Birthday : 12.05.1996
Points : 70

Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre EmptyPon Avg 02, 2010 1:19 pm

Meni je glupo recimo ..Npr. ja sam lvl 26 ocukupiti Rhtayi nemogu ga kupit u trgovca jer nisam lvl 27 ali ga mogu kupiti u marketu....to mi je gluipo volio bi da mogu kupi ti i u trgovca...na lvl 26 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nelogicnosti BF igre Empty
PočaljiNaslov: Re: Nelogicnosti BF igre   Nelogicnosti BF igre Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nelogicnosti BF igre
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: BiteFight :: Igra-
Skoči na: